KO REIKIA RUOŠIANTIS VERSLO PORTRETO FOTOSESIJAI?
Reikės parinkti drabužių stilių ir jų spalvą
• Jūsų įvaizdį formuoja reikalavimai apsirengimui darbe („dress code“). Todėl fotosesijai rekomenduojami yra tokie drabužiai, kurie jus reprezentuoja kaip specialistą, įmonės atstovą. Nors fotografuojama iki pusės, tačiau reikia turėti omeny kad kelnės ar sijonas turi derėti su viršutine dalimi, nes dalis drabužio paklius į kadrą.
• Apsirenkite tokius drabužius, kurie jūsų nevaržo, su jais jaučiatis patogiai bei gražiai.
• Pagalvokite ir įsijauskite į savo, kaip darbuotojo vaidmenį su pasirinkitais drabužiais, nes ši fotosesija skirta įmonės įvaizdžio kūrimui. Pasikalbėkite su kolegomis apie tai, kokią nuotaiką norite parodyti fotosesijos metu. Kokios jūsų įmonės vertybės, kuriomis vadovaujatės dirbdami? Pasidalinkite savo įžvalgomis. Taip aš žinosiu į kokią emociją, stilistiką orientuotis.
• Rekomenduojami vienspalviai drabužiai. Venkite smulkaus rašto, dryžuotų drabužių.  Margi ir spalvoti gali užgožti veidą. Juodame fone tamsūs drabužiai susilieja su fonu, todėl fotografuojantis juodame reikia  turėti ne juodus drabužius. 
• Pasirūpinkite, jog drabužiai būtų išlyginti.
Nuotaika
• Stovint prieš fotoaparatą reikia pasistengti kuo mažiau galvoti, jog esate fotografuojamas (-a). Kuo labiau atsiribosite nuo fotoaparato, tuo labiau vidinis nerimas atslūgs ir jūsų veidas atrodys atsipalaidavęs. Labiausiai padeda nukreipti mintis į savo prisiminimus. Jei neseniai buvote prie jūros, prisiminkite horizontą :)
• Jeigu apsirengsite drabužius, kurie varžo ar jaučiatės nepatogiai, tai tikrai gali įtakoti fotografijos kokybę, nes kol būsite fotografuojamas (-a) jūs nerimausite ar gerai atrodote fotografijose.
• Fotosesijos metu aš jum rodysiu padarytus kadrus. Mes diskutuosite ir tarsimės dėl to, ką reikia padaryti kitaip, kad fotografija išeitų graži. Man be galo svarbu, jog jūs man pasakytumėte, kas patinka/nepatinka. Taip aš žinosiu ne tik jūsų lūkesčius, bet galėsiu keisti fotografavimą.